IV Konferencja Naukowa WIAD 22 "Połączony świat"

warsztaty

 

Wizualizacja informacji – metody reprezentacji danych

4 marca 2022, godz. 10:00 / online / 89 zł / 15 miejsc (min. 6)

prowadząca: Joanna Dukalska- Hermut

rejestracja: https://forms.gle/btcrtK62hdL98Mys8

 

W trakcie szkolenia zgłębimy sztukę przedstawiania treści wszelkiego rodzaju w sposób graficzny. Nauczymy się jak krok po kroku projektować i wykorzystywać infografiki w codziennej pracy. Poznamy zasady stojące za odpowiednim doborem rodzaju wykresu i struktury prezentacji do posiadanych danych. Szkolenie składa się ze wstępu teoretycznego i części praktycznej z użyciem popularnych narzędzi.

Elementy szkolenia:

  • Wszystkie etapy tworzenia infografiki – opracowanie koncepcji, dobór danych i struktury, kompozycja tekstów, kolorów, kształtów, typografii, projektowanie graficzne, publikowanie i udostępnianie
  • Praktyczna znajomość Visme
  • Zasady rządzące językiem wizualnym i proces Infovis
  • Zalety i dowody potwierdzające skuteczność infografik

 

4 marca 2022, godz. 10:00 / online

6h = 5:30h + 0:30h przerwy obiadowej

 

Cena za udział w warsztatach (bez konferencji): 89 zł
 
Cena za udział w warsztatach i konferencji to w sumie: 105 zł (osoby, które zapisały się w I turze, dopłacają 60 zł, a w II turze: 50 zł).

 

15 miejsc (min. 6)


Kamila Albin

Joanna Dukalska- Hermut

Właściciel infographi.ca, trener w infobrokerska.pl, naukowiec

Trener, naukowiec, specjalista od infografiki i wizualizacji danych.

Aktywnie pracuję jako trener, prowadzę warsztaty i szkolenia obejmujące nowoczesne techniki prezentacji i wizualizacji różnego rodzaju danych. Obejmują one zarówno teoretyczne aspekty tej dziedziny, jak i właściwe zastosowania oraz najlepsze praktyki. Uwielbiam odkrywać, jak wypełnić lukę w dzisiejszym zglobalizowanym świecie i od lat poprzez infografiki i wizualizacje danych z powodzeniem pomagam ludziom komunikować się, dzielić się wiedzą i uczyć się od siebie nawzajem. Moje interaktywne warsztaty pomogły setkom osób wzbogacić ich opowiadanie historii poprzez nowatorskie zastosowanie technik prezentacji danych. Podczas szkoleń dzielę się swoim doświadczeniem z obszaru wizualizacji informacji i pokazuję, jak można przekształcić góry suchych danych w użyteczne wnioski, które pomagają podejmować decyzje.

Aktualnie koncentruje się na stosowaniu najlepszych praktyk wizualizacji w różnych dziedzinach wiedzy. Interesują mnie zarówno nauki ścisłe, jak i społeczne, szczególnie skupiające się na interakcjach międzyludzkich. Ukończyłam studia na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz liczne kursy w Szkocji, między na Glasgow Clyde College. Moją pasję, jaką jest infografika, realizuję w swojej dysertacji doktorskiej.

Jednak moją ulubioną rolą i największym spełnieniem jest bycie mamą.

Konferencja w Toruniu